Hakkımızda

1987 yılında kurulan Ekstrametal , sfero ve gri döküm parça üretiminde, tasarımdan talaşlı imalata kadar bütün süreçlerde, müşterilerine yüksek kalitede çözüm sunan orta ölçekli bir dökümhanedir.

Üretiminin %60’ından fazlasını Avrupa Birliği ülkelerine ihraç eden firmamız, tarım makineleri sanayi, gemi yapım sanayi, genel makine sanayi, demiryolları sanayi,inşaat sanayi, hidrolik sanayi gibi sanayi kollarının en önemli firmalarına 25 yılı aşkın süredir başarıyla hizmet vermektedir.

Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren firmamızın 10.000 ton/yıl döküm 3.500 ton/yıl işleme kapasitesi vardır ve seri üretimin yanı sıra müşterilerinin az sayıdaki parça ihtiyaçlarına ve en üst düzeyde mühendislik gerektiren taleplerine yüksek kalitede cevap verebilecek modern üretim tesislerine, makine parkına ve hızlı ve esnek üretim yapısına sahiptir.

Müşteri odaklı üretim anlayışımız ve müşterileriyle olan güçlü diyaloğumuz, kalitemiz, rekabetçi yapımız, başarılı üretim planlamamız ve terminlere uyuma verdiğimiz önem, gibi özellikler Ekstrametal’e sektöründe haklı ve saygın bir konum kazandırmıştır.

Kuruluşundan bu yana müşterilerine her zaman onların beklediklerinden daha yüksek değerde hizmet sunabilmenin gayreti içerisinde olan Ekstrametal, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Sertifikası (TÜV SÜD) ve Det Norkse Veritas, Lloyd’s Register, Germanisher Lloyd, Bureau Veritas ve American Bureau of Shipping gemi parça onay sertifikaları ile Basınçlı Ekipman Yönergesi (PED) 97/23/EC, Ek I, Bölüm. 4.3 ve AD 2000-Merkblatt W0’a göre malzeme üretenler için Kalite Yönetim Sertifikası’na (TUV NORD) sahiptir.